vaktiniz davetlilerinize kalır

İnsanlık tarihi boyunca toplu yemek hizmeti ve benzeri hizmetleri kullanmıştır. Bunun kesin bir tarihi belli olmasa da antropolojik olarak avcı toplayıcı toplum özelliği olan zamanlardan beri kullanıldığı düşünülüyor. Bu gün Afrika ve bazı yağmur ormanlarında medeniyetten uzak kabileler de bile toplanıp çeşitli amaçlarla yemek yenildiği biliniyor. İster düğün ister av ya da dini özelliklerde olsun toplu halde yemek insanları her zaman bir araya toplamayı başarmıştı.

Mevlit Yemek
Mevlit Yemek

Toplu Yemek Hizmetleri ve İnsanlığa Olan Katkıları

Toplu yemek hizmeti sadece günümüzde değil, eski zamanlarda da profesyonel bir işti. Ancak sadece günümüzde şimdiki anlamıyla kullanılır oldu. Bunun başlıca nedeni ise günümüzde hemen her şeyin profesyonel bir işe dönüşmesi olsa gerek. Çoğu sosyoloğa göre artık günümüzde hemen her şey farklı iş dallarına ayrıldı ve profesyonelleşti. Günümüzde insanlar artık aldıkları hizmetin her aşamasında kalite ve profesyonellik arıyor. Bunu en basit işten en zor ve karmaşık işlemlere kadar her aşamada görüyoruz. Üstelik artık insanların iletişimi ve haberleşme imkanları bu profesyonelliğin asgari düzeye kalmasını zorunlu hale getiriyor. Aksi halde işletmelerin ya da kurumların ayakta kalması düşünülemez.

Düğün Yemek
Düğün Yemek

Tarihten Geleceğe Toplu Yemek Hizmeti

Toplu yemek hizmeti tarihin eski çağlarından beri kullanılıyordu. En basitinden Anadolu düğünlerinde bunun için çalışan aşçılar var. Köy düğünlerinde düğün sahibinin yemeklerini yapan birileri mutlaka bulunuyor. Aynı bahsi geçen profesyonelliği bu yerel aşçılarda da görebiliyorsunuz. Mesela Konya için etli ekmek döken birisi aranırken, mesela bazı yörelerde pide ya da lahmacun gibi şeyler için usta aranıyor. Ancak artık İstanbul gibi büyük şehirlerde böyle bir aşçı tutma imkanınız olmuyor. Bunun yerine aradığınız lezzeti ve düğün yemeklerini sizler için yapan ve servis eden bir toplu yemek hizmeti veren şirketlerle çalışmanız gerekiyor. İşte tam da bu noktada aradığınız kaliteli ve lezzetli hizmeti size Davet Pilavı sunuyor. Helal kesim etlerle kaliteli ve yerli ürünler kullanılarak özenle hazırlanan menüleri sizlere sunuyor. Üstelik sadece pilav ve etle kalmıyor yanında nefis bir su böreği, tatlı ve ayranıyla geliyor. Hem de çok seveceğiniz hesaplı fiyatıyla…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir